Bitcoin Nedir?

Dünya genelinde en çok tercih edilen sistemlerin başında gelen Bitcoin son yıllarda türkiye’de bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Aslında bakarsanız bu bir sanal para birimidir yalnızca digital ortamda kullanılmaktadır. Bu kadar yaygınlaştırılan sistem genel olarak yatırım amacıyla kullanılmaktadır ama asıl soru şu Bitcoin ne kadar güvenilir bir sisteme sahiptir nasıl bu kadar gelişmiştir. Bunların cevaplarını sırasıyla sizlere anlatmaya çalışacağız.

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto deneme olarak başlatılmıştır, bir banka ve resmi kuruluş ile hiçbir ilgi alakası bulunmamaktadır ancak ülke para birimi ile satın alınabilir herhan gibi bir aracı kurumuna gerek kalmadan direkt transfer edilebilen digital para birimidir. Küresel piyasa sermayelerinde bulunan Dolar ve Euro ‘ya alternatif olarak çıkartılan Bitcoin’in sembolu ฿, Kısaltılmış adıda BTC olarak nitelendirilmiştir.

Bitcoin sanal para birimi; ancak kağıt paranın yerine geçip geçmeyeceği bir süredir tartışılıyor. Ciddiye alınması gereken bir para birimi olduğu çok açık; ancak kağıt paranın yerine geçeceğini düşünmek biraz gerçeklerden uzak.

Bitcoin nasıl üretilir? Nasıl kazanılır?

Bitcoin üretim aşaması için mining yani madencilik tabiri kullanılıyor.  Aslında Bitcoin madenciliğinin nasıl yapıldığından çok; neden çok önemli olduğu kendi başına uzunca bir yazıyı hak ediyor. Çünkü Bitcoin’i bu kadar önemli bir teknoloji ve büyük bir buluş yapan şeyin kilit noktalarından bir tanesi Proof-of-Work olarak bilinen konsept. Bu yazıda ise bu konuya kabaca değinip işin teknik kısmına çok da kafa yormak istemeyen okurlarımızın akıl sağlığını koruyacağım, en azından şimdilik.

Youwin gibi bahis firmalarına Bitcoin ile rahatça ödeme yapabilirsiniz, yapmış olduğunuz ödeme ise anlık online olarak hesabınıza geçmiş olacaktır. Lütfen btc işlemleri için bizimle iletişime geçiniz.